ŽIVOT JE JAKO METAL,TĚŽKÝ A KRÁSNÝ
LIFE IS LIKE METAL,HEAVY AND BEAUTIFUL

White metal

12. června 2010 v 13:33 | Mrs.True |  --> Metal <--

Tak,teď něco o tomto stylu zkopírováno z wikipedie a pod tím můj článek co si o tom všem myslím já...=o)

Křesťanský metal nebo také White metal je označení metalu, který se ve svých textech orientuje na křesťanství. Hudební forma prostupuje všemi odnožemi metalu. Kolem křesťanského metalu se vytvořila celá subkultura, tvořená (nejen) křesťany, vycházejí časopisy, internetové fanziny, pořádají se festivaly zaměřené na křesťanský metal (Nordic Fest, Elemets of Rock).


Historie tohoto podžánru metalu sahá až do konce 60. let, kdy v USA vzniká Jesus movement. následně v roce 1972 vzniká skupina Resurrection Band v jejíž hudba šla od začátku označit za hard rock se silnými kořeny v blues. Tato skupina v roce 1974 vydává album Music To Raise The dead. V Evropě se ve Švédsku formuje skupina Jerusalem.

80.léta

V USA už počátkem 80. let začínají vznikají křesťanské skupiny hrající heavy metal, mezi ně patří Messiah Prophet, Saint, and Stryper. V evropě byla významnou skupinou Leviticus. Začíná vycházet časopis Heaven's Metal a vznikají vydavatelství zaměřená na křesťanský metal Pure Metal Records, R.E.X. Records a Intense Records. Kolem poloviny dekády vznikají skupiny Bloodgood, Whitecross, Barren Cross a další. Koncem tohoto desetiletí vznikají thrash metaloví Deliverance a Vengeance Rising.

90. léta

Toto desetiletí je charakteristické sílící scénou. V roce 1990 vzniká v Austrálii death metalová skupina Mortification. bubeník z této kapely se připojuje také k doom death metalovým Paramaecium a v roce 1993 vydává první black metalové album na křesťanské scéně. Tento projekt se nazýval Horde a album neslo název Hellig Usvart. V Evropě vzniká počátkem této dekády mnoho nových skupin, například doom metalovi Veni Domine a Antestor, power metaloví Seventh Avenue, v USA například progressive thrash metaloví Tourniquet. Koncem devadesátých let dochází k další vlně nových skupin. V Norsku vzniká například skupina Extol, vychází debuty skupin Immortal Souls a Deuteronomium. Formuje se black metalový Frosthardr a power metalová Narnia. V roce 1999 vzniká v Ostravě první křesťansky orientováná death metalová skupina Redemptorist a začíná se formovat komunita fanoušků křesťanského metalu, která nese jméno Combatant.


2000 - 2010

Toto desetiletí je charakteristické dalším růstem křesťanské metalové scény a zároveň jejím prolínáním s tou "nekřesťanskou". Ve Švédsku se tvoří death grindová skupina Inevitable End, svou činnost obnovuje Stryper. V ČR dochází k vydávání prvního časopisu zaměřeného na křesťanský metal pod jménem Combatant. Brzy potom vzniká internetová verze tohoto časopisu. Combatant v rámci své činnosti organizuje koncerty křesťanských metalových skupin, navazuje se těsná spolupráce se Slovenskem


MŮJ NÁZOR

Někteří lidé white metal odsuzují,protže tvrdí,že metal musí být tvrdý a uřvaný.Podle mého názoru tomu tak není.White metal vynikl svou jedinečností a zvláštností.Poslechněte si na Youtube album Reborn od Stryper.Má takový moderní a zajímavý zvuk.
V lednu byli v Praze,mám pocit 20.Můj taťka tam byl a říkal,že koncert byl vynikající.Prý házeli do publika malinké bible.
No teď zpět k tomu stylu.
Mnoho lidí,kteří o metalu nic neví,si myslí,že metalisté jsou jen feťáci a špatní lidé.Že všichni do jednoho uctívají satana a jsou zralí na PL.Já se těmto názorům vždycky jen směju.Je zajímavé,jak si to dokážou převrátit.
Samozřejmě každý máme svýj oblíbený druh metalu,nebo více druhů.Je to už jen otázka názoru a ten by se nikomu neměl brát.Když někdo chce uctívat black metal a satana,dobře..delej si co chceš.
Můj názor je ten,že white metal není póza narozdíl od black metalu.Buď satanisté jsou lidé,kteří v to vážně věří a pravděpodobně to nemají v hlavě v pořádku nebo je to jen pozérství a protože se jm ta hudba líbí tak nosí na krku obrácené kříže a dělají,že jsou posli satana.
Křesťanství je náboženství jako každé jiné a má právo nato utvořit si charakteristickou hudbu.Samozřejmě v kostele se taková hudba zpívá,ale lidé přišli na tvrdší formu zkombinovat to s metalem.
Mě osobně se white metal vcelku líbí.Tady je malá ocutnávka,Stryper a Live Again

 


Komentáře

1 Hate Hate | Web | 18. června 2010 v 19:17 | Reagovat

To mi přijde jako celkem blbost, že black je póza a white ne. Vždyť satanismus je taky náboženství jako každý jiný ;-)

2 Violet Violet | Web | 5. července 2010 v 11:26 | Reagovat

Mm, to mně zas nějakej inteligent psal, že Wite metal se nedá slyšet a že jde jenom o texty. Ale kdyby tohle viděl, asi by mu fofrem votrnulo :-D

3 cheap brides dresses cheap brides dresses | E-mail | Web | 16. ledna 2013 v 8:36 | Reagovat

Thanks for the post I actually learned something from it. Very good content on this site Always looking forward to new post.
http://www.pathdress.net

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama