ŽIVOT JE JAKO METAL,TĚŽKÝ A KRÁSNÝ
LIFE IS LIKE METAL,HEAVY AND BEAUTIFUL

Piercingy aneb naši rodiče stávkují

8. června 2010 v 10:45 | Mrs.True |  --> Piercingy a tetování <--


Odpor rodičů k piercingu je možné dále rozlišit podle původu:
Odpor vrozený nebo způsobený výchovou
V tomto případě je často jakékoliv přemlouvání marné. Rodič si je stoprocentně jistý, že piercing (či tetování) je znamení, které označuje kriminální živly a narkomany a o toto přesvědčení se přece nedá jen tak okrást. Co na tom, že velké množství propíchaných a potetovaných (dále jen "modifikovných") lidí má vysokoškolské vzdělání a zastává často velmi vysokou pozici v organizační struktuře podniku (mnoho takových lidí patří mezi mé zákazníky a jejich piercing je naše společné tajemství). Co na tom, že dotyčný rodič možná pracuje jako podřízený tohoto člověka a neví o tom. Výchova je neomylná a nezbývá, než si počkat dalších pár let.


Odpor způsobený strachem o budoucí kariéru

V mnoha případech stále platí, že při přijímacím pohovoru se na "modifikované" jedince zaměstnavatel kouká skrz prsty. Ačkoli došlo k částečné generační obměně, stále je mezi vedoucími pracovníky (kteří vedou onen přijímací pohovor) mnoho takových, kteří mají podobný názor jako výše zmíněný rodič. Ačkoli se tato situace v posledních letech výrazně zlepšila, stále jsou povolání, kde jsou modifikace nepřípustné (bankovní úředníci) a mnoho dalších, kde je prostě jen nežádoucí. Přesto se inteligentní a snaživý jedinec dokáže v životě uplatnit i s potetovaným tělem a propíchaným obličejem. Pokud odpor rodiče pochází z této příčiny, je obvykle možné získat ústupek ze strany rodiče výměnou za dobrý prospěch a většina rodičů přistoupí na dohodu typu "když budu mít na konci roku vyznamenání, můžu si nechat propíchnout nos".


Strach rodičů z možných zdravotních rizik a nežádoucích následků piercingu
Toto je jeden z důvodů, proč byl založen tento portál. účelem není za každou cenu přesvědčit rodiče, že musí svým dětem požadovanou modifikaci povolit, ani jim nalhávat, že tyto modifikace nemohou dítěti nijak uškodit. Ačkoli mnoho obav z následků modifikací pochází z takzvaných urban legends,, mnohé modifikace mohou být nebezpečné, pokud jsou provedeny neodborně. Chceme rodiče seznámit s možnými riziky, vysvětlit jim, jak minimalizovat či eventuelně eliminovat tato rizika a pomoci jim při výběru vhodného studia, kde za své peníze dostanou pro své potomky službu v požadované kvalitě. Nejen pro tyto rodiče jsou v encyklopedii odkazy do sekce rizika,, kde jsou možné komplikace vyplývající z modifikací popsány a odkud je možné vyčíst, jak zamezit svým potomkům (a samozřejmě v mnoha případech i sobě), aby se dostali do spárů lidí, kteří se snaží kvalitu služby ošidit a považují poskytování těchto služeb pouze za rychlou formu výdělku peněz.
 


Komentáře

1 Klér Klér | Web | 8. června 2010 v 16:11 | Reagovat

Zajímavý...moje matka zřejmě patří k té prostřední kategorii...Piercing, kterému jsem tenkrát věnovala článek už dnes mám, ale přesto toužím po dalším:D Nicméně to bude ještě chvíli trvat a za vízo si opravdu nemůžu dovolit cokoli chtít...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama