ŽIVOT JE JAKO METAL,TĚŽKÝ A KRÁSNÝ
LIFE IS LIKE METAL,HEAVY AND BEAUTIFUL

Nejznámější druhy metalu

8. června 2010 v 17:10 | Mrs.True |  --> Metal <--

Death metal
Je charakteristický chroptivým zpěvem, Zpěv se většinou skládá z bručení, vrčení a blábolení, anglicky nazývaného "death grunts" nebo growling .Takovýto typ zpěvu spočívá ve vtahovaní vzduchu do sebe, na rozdíl od klasického zpěvu. Někteří to nazývají "hrdelní zpěv". a častými boostry kytar. Texty bývají často kritické vůči společnosti.

Black metal
Stále poměrně tvrdý styl, ale položený do o něco vyšších tónin, což se týká jak hudby, tak i zpěvu. I zde se využívají nástroje jako klávesy a housle. Mnoho black metalových skupin používá jako svou image bíle obarvené tváře okrášlené různými černými pošklebky.
Grind core
A hned se zdá, že death metal není tak tvrdý jak na první poslech zněl. Tento styl je jeho mnohem tvrdší a brutálnější verze, což se týká hudby i zpěvu.
Gothic metal
Je to vlastně odlehčená a melodičtější verze doom metalu. Vyznávají se zde především hluboké, čisté, mužské hlasy, propletené s vysokými ženskými hlasy. Opět se zde objevují různé hudební nástroje, které nepatří zrovna do skupiny metalových. Celkově tento styl připomíná starobylou hudbu, okořeněnou perfektní melodii a hlasy.
Progresive metal
Jedná se hlavně o skupiny, jenž se skládají z hudebníků, kteří mají svůj hudební vrchol už za sebou a hrají takový průřez tou měkčí polovinou metalu. Dá se říci, že v některých oblastech až hraničí s rockem.
Dark metal
Styl více než podobný black metalu, vybroušený špetkou gothic metalu.
Heavy metal
Jeden z nejoblíbenějších metalových stylů, který se vyznačuje především velkou melodičností a vysoko položeným, čistým zpěvem. Bývá poměrně rychlý a často se v něm objevují sborově zpívané refrény.
Power metal
V tomto příjemně melodickém stylu je velký důraz kladen na texty, jež popisují hlavně doby dávných válek a mystických bojovníků, kteří se jich účastnily.
Speed metal
Je to velice rychlá verze heavy metalu, jehož melodičnost bývá většinou poražena pouze neuvěřitelnými hlasy zpěváků.
Trash metal
Jedná se o styl, o poznání tvrdší než styly předešlé, u něhož je většinou důraz kladen na rychlou a agresivní hudbu.
Nu metal
Nu - ze slangové angličtiny New, tedy nový metal. Neobjevují se zde kytarová sóla a naopak je zde časté využití samplů.Např.: KoRn,


Vice najdete na http://cs.wikipedia.org/wiki/Metal
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama